Autor nas uvodi u svet gde se susreću dve različite kulture – čovečanstvo na Zemlji i inteligentna bića sa Marsa. Već na samom početku, čitalac se suočava sa osnovnom filozofijom borbe za opstanak, kako na Zemlji, tako i na Marsu. Mars je već uveliko ohladio, te se iz tog razloga inteligentna bića sa Marsa okreću prema Zemlji kao potencijalnom izvoru resursa i opstanka. Vels nam donosi priču o invaziji Marsijanaca na Zemlju, koristeći napredne tehnologije koje su nepoznate ljudskoj civilizaciji. Kroz perspektive različitih likova, čitava situacija postaje još užasnija i napetija. Čovečanstvo se suočava sa neizvesnom sudbinom i borbom za preživljavanje protiv napredne vanzemaljske sile. ”Rat svetova” nije samo priča o fizičkom sukobu između različitih svetova, već i duboko filozofsko razmatranje o prirodi ljudske egzistencije, strahu od nepoznatog i preživljavanju u svetu koji se drastično menja. H. Dž. Vels nas provodi kroz atmosferičan i napet narativ, postavljajući pitanja o našem mestu u kosmosu i granicama ljudske hrabrosti. ”Rat svetova” ostaje jedno od najvažnijih dela naučne fantastike, podsjećajući nas da su granice između svetova tanke i neizvesne, i da se izazovi i strahovi suočavanja sa nepoznatim uvek mogu iznenada pojaviti.
Poštarina (Besplatna isporuka, porudžbina preko 3000din): Srbija 180din Crna Gora, Bosna i Hercegovina (8,5 EUR), inostranstvo DHL (7,5 EUR) | Realizacija kupovine podržana od strane partner kompanije Korisna Knjiga d.o.o

Autor Knjige:
H.G. Vels - H. G. Wells
H.G. Wells, u potpunosti Herbert George Wells, (rođen 21. septembra 1866, Bromley, Kent, Engleska—umro 13. avgusta 1946, London).